BEZPIECZNE SUROWCE- METALE SZLACHETNE

Metale szlachetne powinny znajdować się w każdym portfolio rozsądnego inwestora. Metale szlachetne są zabezpieczeniem Państwa majątku.  Zainwestujcie Państwo już teraz w metale szlachetne  z myślą o Państwa przyszłości finansowej. Metale szlachetne wykorzystywane są w medycynie, technice kosmicznej, elektrotechnice oraz przemyśle ekologicznym i rozrywkowym. Popyt wzrasta a rezerwy metali szlachetnych wyczerpują się.
Inwestując w metale szlachetne inwestują Państwo w realne towary a nie w obietnice.

wzrost ceny złotaPieniądz posiada coraz niższą wartość
Na międzynarodowych rynkach kapitałowych wszystkie znaki wskazują na kryzys.  Światowy kryzys finansowy powoduje podbicie ceny ciągle wzrastającego w ilość pieniądza, a co za tym idzie, także stopy wzrostu inflacji. Poprzez ciągle wzrastającą inflację pieniądz wciąż traci na wartości. Rozwiązaniem problemu jest inwestycja w surowce: ZŁOTO, SREBRO

SREBRO
Patrząc na historyczny rozwój srebra, to ten właśnie metal szlachetny znajdował się często w cieniu błyszczącego złota – tymczasem w pewnych okresach przewyższał on znacznie wartość złota. Od tysiącleci obrabia się srebro na całym świecie, wykorzystując go w najróżniejszych formach i obszarach tj. produkcja biżuterii, monet czy też jako metal inwestycyjny. Najbardziej znane zastosowanie srebra jako stopu z 7,5% miedzi, czyli tzw. Srebra Sterling, to użycie go przy produkcji kosztownej zastawy stołowej oraz innych sprzętów domowych.

Cena srebra nadal będzie wzrastać.

Srebro należy – tuż obok złota – do najrzadziej występujących metali szlachetnych na świecie. Jeszcze w średniowieczu został on przywieziony do Europy przez Hiszpanów, co skutkowało ogromnym spadkiem jego wartości. Wraz z upływem czasu srebro stało się niezastąpionym metalem wykorzystywanym w przemyśle, dzięki czemu cena tego metalu szlachetnego ponownie rosła. Tymczasem poprzez swoje niezwykłe właściwości fizyczne, srebro stało się niezbędne w dziedzinie elektroniki oraz techniki komputerowej.

Popyt na srebro, w szczególności jako surowca wykorzystywanego w przemyśle, przewyższa obecnie ofertę. Dotychczasowa najwyższa cena metalu szlachetnego opiewała na 50 dolarów za uncję, co pokazało, że srebro jest bardziej osiągalne niż złoto – także dla mniejszych inwestorów.

To zmieni się jednak niebawem przez szybko rosnące zainteresowanie srebrem i co za tym idzie, przez jego wzrastającą cenę.

Jako metal szlachetny srebro jest potrzebne na całym świecie. Powodem tego są jego niepowtarzalne właściwości tj. najlepszy współczynnik odbicia światła, najwyższą z wszystkich metali przewodność elektryczną , przewodność cieplną jak też działanie antybakteryjne. Dzięki temu jego użycie jest tak różnorodne – począwszy od nowoczesnej techniki komputerowej, kosmicznej i medycznej, poprzez motoryzację aż po zwykłe wykorzystanie w każdym normalnym gospodarstwie domowym – srebro jest niezbędne na całym świecie.

W szczególności pełniąc funkcję metalu przemysłowego, srebro staje się coraz to bardziej popularne. Przy tym każdego roku zużywa się w przemyśle więcej srebra, niż można go wydobyć. Światowe zasoby srebra leżą tymczasem poniżej zasobów złota.

Rezerwy srebra będą coraz mniejsze, popyt przewyższa już teraz ofertę. Wskutek tego cena srebra wzrasta. Dochodzi do tego fakt, iż wzrost wartości złota wywołuje wśród inwestorów dodatkowe zainteresowanie srebrem. Dla osiągnięcia lepszej dywersyfikacji nabywa się oba metale szlachetne. Przez to cena srebra pójdzie w górę jeszcze bardziej.